Kaip tinkamai pagaląsti genėjimo peilius?

Galandimo peilių galandimas yra labai svarbus procesas, užtikrinantis veiksmingą ir tikslų galandimą. Šiame tinklaraštyje aptarsime, kaip veiksmingai galąsti peilius, naudojant įvairius įrankius ir laikantis pagrindinių principų.

Galandimo etapai:

  • Kalimas: Naudodami du plaktukus išlyginkite visus įbrėžimus. Pradėkite švelniai daužyti plaktuku, kad peiliai vėl taptų aštrūs. Stenkitės, kad smūgiai būtų tolygūs, venkite per didelio spaudimo, kuris gali deformuoti ašmenis.
  • Šlifavimas atlenkiamuoju disku: Kitas žingsnis – šlifavimas atlenkiamuoju disku. Atsargiai veskite diską išilgai geležtės, stengdamiesi, kad ji tolygiai nusidėvėtų. Arba galite naudoti rankinį pjūklą, ypač pjovimo kraštams tikslinti. Įsitikinkite, kad pjūklelis yra tinkamo storio ir kokybės.

Didžiąją darbo dalį atlieka viršutiniai galandinimo peiliai, todėl juos reikia dažniau galąsti. Įsitikinkite, kad galandimo kampas yra 36 laipsniai. Apatinių peilių paprastai galąsti nereikia, tačiau bet kokias atplaišas reikėtų reguliariai šalinti šlifuojant. Tai darydami stenkitės neperkaitinti peilių ir palaikykite 45 laipsnių grėbimo kampą.

Rekomenduojamos plokštumo vertės:

  • Krašto pusė: Laikykite, kad ašmenų paviršiaus plokštumas būtų nuo 0 iki 2 mm.
  • Užpakalinė pusė: šios pusės plokštumas turi būti nuo 0 iki 3 mm.

PATARIMAI:

  • Jei naudojate šlifuoklį, būkite atsargūs, kad neperkaitintumėte peilio briaunos. Didžiausia temperatūra neturėtų viršyti +200 °C.
  • Reguliariai tikrinkite peilį: reguliariai tikrinkite peilio būklę, nustatydami bet kokias atplaišas ar deformacijas.

Galandimo peilių galandimas yra kantrybės ir tikslumo reikalaujantis menas. Laikydamiesi pirmiau pateiktų patarimų, galėsite išlaikyti puikią peilių būklę, o tai reikš darbo našumą ir saugumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *