Kirtimo galvutė – pagrindinis apsauginio dangtelio vaidmuo pjūklo mazgoje

Kiekvienas, kada nors dirbęs su pjūklu, puikiai žino apie galimus pavojus, susijusius su jo naudojimu. Šie itin naudingi, bet ir pavojingi įrankiai reikalauja tinkamo dėmesio ir griežtų saugos taisyklių. Vienas iš pagrindinių elementų, skirtų apsaugoti naudotoją nuo nelaimingų atsitikimų, yra grandinės išstūmimo apsauga.

Apsauga sukurta taip, kad sumažintų rimtų sužalojimų ar net gyvybės praradimo riziką, kuri gali kilti dėl grandinės išmetimo naudojimo metu. Nutrūkus grandinei, ši apsauga turi būti pakankamai stipri, kad sugertų nutrūkusios grandinės energiją, taip sumažinant smūgio jėgą, dėl kurios gali būti dar labiau pažeista.

Kodėl neturėtumėte pakeisti viršelio?

Dangtelio dizaino pakeitimai gali labai paveikti jo efektyvumą. Todėl svarbu palikti dangtelį tokios būklės, kokios jis buvo suprojektuotas ir pagamintas, nes tik tada jis gali veiksmingai apsaugoti naudotoją. Dangtis, atitinkantis ISO 11837:2010 standartą, buvo išbandytas ir patvirtintas, kad apsaugo nuo pavojingų nelaimingų atsitikimų.

Dangtelio priežiūra yra tokia pat svarbi, kaip ir jo turėjimas. Todėl rekomenduojama:

  • Reguliariai tikrinkite dangtelio būklę, ar nėra nusidėvėjimo, pažeidimų ar įtrūkimų – dėl prietaiso naudojimo gali atsirasti perforacija, dangtelio storio sumažėjimas, atsilupimas ir atsiplėšimas, taip pat krašto nusidėvėjimas.
  • Pakeiskite dangtelį ir tvirtinimo varžtus kartą per metus arba dažniau, jei nustatomas per didelis susidėvėjimas ar pažeidimas.
  • Kad būtų lengviau identifikuoti ir naudoti, visi lipdukai ir lentelės ant dangtelio turi būti įskaitomi.

Ką dar verta prisiminti?

Prieš pradėdami dirbti, visada susipažinkite su aplinka ir įsitikinkite, kad visi mašinos valdikliai veikia tinkamai. Norint saugiai dirbti su pjūklu, taip pat reikia laikytis tam tikroje darbo vietoje galiojančių saugos taisyklių.

Saugumas dirbant su pjūklu priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau tinkamai prižiūrima ir naudojama apsauginė apsauga yra viena iš pagrindinių apsauginių barjerų nuo galimų nelaimingų atsitikimų. Nenuvertinkite jo vaidmens ir visada laikykitės gamintojo rekomendacijų ir taikomų saugos standartų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *